Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 2

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 36,921
· En Yeni Üye: cwgxxgugspc
Günün Sözü

26.09.2007 Yönetim Kurulu Ankara Toplantısı

Ankara'da yapılan çalışmalar

 

1-            24/09/2007 Tarihinde Sağlık Bakkanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü ziyaret edildi, burada eğitim konusu görüşüldü, görüşmede Eğitimlerin Türk Eczacıları Birliği Başkanı Mehmet Domaç'ın istifası, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarının istifası ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarının istifa edip Milletvekili olmalarından doğan boşluklarından ve bunların yerine yeni müsteşar atanmamasından doğan nedenlerden dolayı başlanmadığını Ancak; Syn Domaç'ın yerine, Syn Erdoğan Çolak'ın geçmesi, Milli Eğitim Bakanlığında hala atanma olmaması ama Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığına, Müsteşar Yardımcısı Syn Orhan Gümrükçüoğlu'nun atandığı haberlerini öğrendik ve eğitimin başlanılması için bunların dışında hi bir nedenin olmadığını bize aktardılar.

2- 25/09/2007 Tarihinde Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Syn Gümrükçüoğlu'ndan aldığımız rendevude bir araya gelerek, Temel sorunlarımızı (Eğitimin Başalnılması, Konfederasyonumuzun çalışmaları ve 6197 yasa konusunu konuştuk),

  Syn Görükçüoğlu; bizlerin ve çalışmalarımızın iyi niyet ve saygınlık çerçevesi içersinde olumlu gelişmelerin olduğunu hazırlanan 6197'li yasada olmamız için emek sarf ettiklerini ve yasaya koyduklarını, yasanın Başbakanlık'ta olduğunu bir önce geçmesi için Syn Domaç'la da beraber çalışacaklarını ve yasanın geçmesi gerektiğini söylediler. Eğitim konusu için ; Syn Gümrükçüoğlu biz ordayken Syn Genel Müdür Mahmut Tokaç'la toplantı (aynı gün) yapması konusunda saat belirlediler ve toplandıda bu konunun tamamlanılması ve eğitimlerin başlanılması konusunu konuşacaklarını belirtiler, Biz çalışanların Eczanelerin birer lokomotifi olduğunu ve Eczanelerde Eczacılarımıza çok destek verdiğimizi, siz olmadan Eczanelerde işler yürümez dedi. Ve toplantı olumlu bir havada sona erdi. Syn Gümrükçüoğlu'yla tekrar andevulaşmak üzere Sağlık Bakanlığı'ndan ayrıldık. Tüm Eczane Teknisyenlerine duyrulur.

                                                                                                                                26/09/2007

                                                                                                                             Aydın Dağ 

                                                                                                                      Genel Sekterer   

Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Önemli Linkler

Sayfa oluşturulma süresi: 0.03 saniye 861,130 Tekil Ziyaretçi