Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 36,921
· En Yeni Üye: cwgxxgugspc
Günün Sözü

16.02.2005 Ankara Toplantısı

                 16.02.2005 Ankara Komisyon Toplantı Tutanağı

  Saat:10.30’da Başkent Öğretmen Evinde, Genç Osman Küçük (Trabzon),Muharrem Akdoğan (Malatya), Niyazi Genç (İstanbul),Hüseyin Korkmazer (Aydın) ve Aydın Dağ (Şanlıurfa)

 

1-Komisyon Bakan’la konuşulması ve yapılmasını istedikleri konuları belirleyip

    Bakan’la görüşmek için Öğretmen Evinden Saat:11.30’da ayrıldık.

 

2-Saat:11,4’de Türk Standartları Enstitüsüne gidilip, Syn başkanla görüşüldü. Görüşmenin temel amacı Standart Teknisyen Portesi belirlemek. Syn başkan bu konu hakkında komisyon kurup bu komisyonda Teknisyen arkadaşımızda yer alacak, ancak önümüzdeki haftalarda gündeme gelecek.

 

3-Sağlık Bakanlığında (Şanlıurfa) Milletvekili syn Ecz. Müfit Yetkin’le Saat.1.00’de görüşüldü.

 

4-Saat.1.15’de Sağlık Bakanı syn Prof.Dr. Recep Akdağ’la Toplantıya katıldık. Syn Bakan bizleri dinledikten sonra, Ben (%90)bu kadar arkadaşınızın ilkokul ve Ortaokul mezunu olduğunu bilmiyordum. Sizlere yönelik çalışmalar yapacağız, eğitim vereceğiz, sizler için kanun yasa hazırlayacağız, yalnız 2 aya kadar S.S.K. Hastanelerinin Sağlık Bakanlığına devri konusunda Çalışmalarımız var.2 aydan sonra sizleri tekrar kabul edip gerekli düzenlemeleri yapacağız.

    

 Syn Bakanın Türkiye’deki tüm Eczane Teknisyenlerine özel mesajı:

Değerli Eczane Teknisyenleri arkadaşlar, bizler eczanelerde gayri resmi olan her işe karşıyız, Eczanelerde yolsuzluklara karşıyız. Sizler çalışmalarınızda bu tür işlere asla bulaşmayın, bu tür ilişkilerde olan arkadaşlarınızı derneklerinize kayıt etmeyin. Biz Bakanlık olarak bu tür haksız ve yanlış ilişkilerde bulunanlar hakkında yeni yasalar çıkaracağız ve bu yasalar 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezaları çıkartılacak. Sizler bu tür ilişkilerde bulunmayın.

 

5-Komisyon üyeleri olarak değerlendirmeler yapıp kendi illerine hareket ettiler.

 

                                                                               

                                                                                             Aydın Dağ                                                                                                                                        Genel Sekreter

Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Önemli Linkler

Sayfa oluşturulma süresi: 0.03 saniye 861,134 Tekil Ziyaretçi